Pod koniec października w Bolonii odbyły się Mistrzostwa Europy w Ju-Jitsu, w których nasz uczeń – KAROL CZERWIŃSKI – wywalczył kolejne trofeum: SREBRNY MEDAL! To był dla Karola dobry sezon. Poza 2 Złotymi Medalami na Mistrzostwach Polski w 2 kategoriach, Karol ma na swoim koncie także Brązowy Medal Mistrzostw Świata.

Przypomnijmy, że na początku marca b. r. odbyły się w Abu-Dhabi mistrzostwa świata w ju-jitsu. Na matach zmagania toczyło ok. 700 zawodników z 40 państw. W turnieju nie zabrakło mocnych ekip, takich jak Niemcy, Rosja, Tajlandia, Iran, Izrael czy Korea Południowa. Nasz uczeń występował w 15-osobowej reprezentacji Polski, uzyskawszy wcześniej powołanie do kadry narodowej.

Zawodnik klubu Wataha dotarł do bloku finałowego, i po zaciętym pojedynku, pokonał przed czasem reprezentanta Grecji, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal w formule fighting.

Karol wziął również udział w zmaganiach drużynowych, jako członek 7-osobowego teamu, wybranego przez trenerów. Biało-czerwoni, po zwycięstwie nad Tajlandią, zanotowali na swoim koncie porażki z Belgią i Grecją, zajmując wysoką piątą lokatę.

Nasz Mistrz Polski, V-ce Mistrz Europy i trzeci wojownik na świecie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ju-Jitsu aspiruje do dyscyplin olimpijskich i z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Jeśli tak się stanie, Karol Czerwiński będzie miał spore szanse, by po raz kolejny reprezentować tam Polskę.