Trzeci tydzień w Martina Franca

Kolejny tydzień naszej słonecznej praktyki w biurze Cultura e Dintorni przebiegał równie ciekawie jak poprzednie. Zakończyliśmy prace z  „Appinventor 2” i publikowaliśmy aplikację. Kolejne dni to zajęcia z drukarką 3D , rysunek 3D z Tinker Cadem oraz drukowanie. Następnie zajmowaliśmy się badaniem szafy sieci LAN i tworzeniem kabli LAN. Ciekawym urozmaiceniem tego tygodnia, był kurs robienia pizzy, w Pizzerii Zio Giacomo, w którym uczestniczyliśmy, mając szansę samodzielnie wykonać pizzę według włoskiej receptury pod okiem najlepszych fachowców.  Bardzo się starliśmy, tym bardziej, że pizza była tego dnia naszym obiadem. Musiała smakować wyśmienicie.

Odwiedziliśmy także firmę informatyczną Digital Box ADA, która tworzy platformy zaprojektowane specjalnie dla urządzeń mobilnych i oferuje pełen zestaw narzędzi wirtualnych, dla firm różnej wielkości i typów, aby w szybki i łatwy sposób budowały swoją ofertę, reklamowały się i mogły komunikować się z klientami. Poznaliśmy kierownictwo

i cały zespół pracowników. Dowiedzieliśmy się, co tworzą i w jaki sposób pracują.

Największym przedsiębiorstwem, które odwiedziliśmy, była firma Heineken, zajmująca się produkcją i dystrybucją piwa. Mogliśmy obserwować olbrzymią w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, rozlewanie oraz pakowanie gotowych butelek piwa. Wszystko jest sterowane komputerowo.

Ciekawostkę Południowych Włoch stanowią ogromne gospodarstwa rolne, zwane maseriami, które niegdyś zajmowały się produkcją oliwy i wina. Jedną z nich, umiejscowioną na wzgórzu z widokiem na Taranto, odrestaurowaną i przeobrażoną w piękny hotel z restauracją, mieliśmy możliwość podziwiać.

Ostatnią włoską niedzielę spędziliśmy na plaży, nad Adriatykiem, w miejscowości Monopoli. Nie było bardzo upalnie, ale olbrzymie fale nie pozwoliły, nie oprzeć się choć krótkiej kąpieli w morzu. No cóż, powoli zbliża się koniec praktyk. Przed nami ostatni tydzień.