Od połowy listopada mamy okazję oglądać w holu pawilonu B Technicznych Zakładów Naukowych wystawę fotograficzną „Dąbrowa na 102” dedykowaną sto drugiej rocznicy uzyskania przez Dąbrowę praw miejskich.
Na wystawę złożyły się prace uczniów klas pierwszych, drugich, oraz pomysłodawczyni wystawy, nauczyciela Wiedzy o Kulturze, Małgorzaty Kędzior.
Uczniowie przechodząc obok, zatrzymują się, przyglądają zdjęciom, zapytani, mówią entuzjastycznie o pomyśle i oryginalnym sposobie prezentacji zdjęć, które są elementem nieregularnych płaszczyzn stworzonych głównie z czarnych plam kartonu i pakowego papieru. Całość daje efekt postindustrialnej, nieco agresywnej dekoracji.
Trzeciego grudnia autorzy zdjęć mieli przyjemność wysłuchać Dyrektora Szkoły Roberta Karlika mówiącego o roli sztuki i kultury w poszerzaniu horyzontów każdego człowieka, także tego, który planuje swoją przyszłość związać z techniką i przemysłem. Uczestnicy otrzymali z rąk Dyrektora dyplomy i stwierdzili, że wystawa fotograficzna była pierwszym krokiem, następnym będzie udział w kilku konkursach fotograficznych.