Technicy TZN nie „gęsi” i polski kochają! 

 

Nawiązując do  słynnego powiedzenia Mikołaja Reja o tym, że Polacy nie gęsi  i swój język mają, uczniowie  klas drugich udowodnili, że nie tylko  są profesjonalistami, jeśli chodzi o  zawodowe umiejętności, ale i mają olbrzymią wiedzę z zakresu języka polskiego i literatury. Otóż  w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego z wyczuciem wytrawnego polonisty  rozpoznawali teksty wybitnych naszych autorów dzieł literackich oraz sprawnie posługiwali się polskimi przysłowiami.     

W wyniku tych drużynowych potyczek językowo-literackich wyłoniono trzy najlepsze drużyny: 2bi (1 miejsce), 2pa (2 miejsce) oraz 2ur (3 miejsce).  Uroczysta ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 06.03.2024r. przed pięknie odnowioną biblioteką i czytelnią, jaka znajduje się w murach TZN, którą tłumnie i chętnie  odwiedzają nasi uczniowie oraz nauczyciele.

Laureatom  pani dyrektor Joanna Porębska wręczyła dyplomy, zaś zwycięzcy: Mikołaj Nanko, Piotr Rogala oraz Konrad Piotrowski, którzy  zajęli  pierwsze miejsce  otrzymali także dodatkową nagrodę, bony do Empiku.   

Warto nadmienić, że  to nie wszystkie sukcesy humanistyczne.  Otóż na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie 15.03.2024 r.  w Sosnowcu,  została zaproszona uczennica klasy 1o, Milena Wójcik, laureatka  III miejsca w II edycji Wojewódzkiego Konkursu  Eco-List do Postaci Mitologicznej.