Na początku marca odbyły się mistrzostwa świata w ju-jitsu. Z brązowym medalem wrócił z nich dąbrowianinKarol Czerwiński.

Mistrzostwa zorganizowane zostały w Abu-Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na matach zmagania toczyło ok. 700 zawodników z 40 państw. W turnieju nie zabrakło mocnych ekip, jak Niemcy, Rosja, Tajlandia, Iran, Izrael czy Korea Południowa. Młody dąbrowianin występował w 15 osobowej reprezentacji Polski.

Karol Czerwiński – szesnastolatek, na co dzień uczeń Technicznych Zakładów Naukowych i zawodnik klubu Wataha – dotarł do bloku finałowego i po zaciętym pojedynku pokonał przed czasem reprezentanta Grecji, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal w formule Fighting

Karol wziął również udział w zmaganiach drużynowych, jako członek 7 osobowego teamu wybranego przez trenerów. Biało-czerwoni, po zwycięstwie nad Tajlandią, odnotowali porażki z Belgią i Grecją, zajmując wysoką piątą lokatę.

W marcu przed Karolem występ w pucharze świata w holenderskim Amersfoort, a w kwietniu stanie do walki na mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w Sochaczewie.