Święta, święta…

Nadchodzą wielkimi krokami, a wraz z nimi prawie dwa tygodnie odpoczynku. W tym czasie nie może zabraknąć wyjątkowej lektury, która umili mroźne wieczory. Dlatego jak co roku przed świętami, zachęcamy do udziału w naszej akcji Wypożycz sobie prezent. Naszym czytelnikom zapewniamy indywidualny i profesjonalny dobór literatury, a w ostatnie dni akcji – 19 i 20 grudnia – również słodki poczęstunek.

UWAGA KONKURS! SLEEVFACE ubierz się w książkę

Sleeveface – zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki lub czasopisma częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować lub ustawić się do zdjęć, aby poza stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier.

Weź udział w konkursie z nagrodami! Wystarczy że: 1) zrobisz zdjęcie w stylu sleevface, w tym celu możesz użyć książki wypożyczonej w naszej bibliotece, bądź książki pochodzącej z twoich zasobów, 2) fotografię wyślesz do nas na adres mailowy: mjagiela@tzn.dg.pl lub ahermanowska@tzn.dg.pl, 3)powiesz znajomym o naszym konkursie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów TZN. Trwa od 10 grudnia 2023r. do 12 lutego 2024r. 3 najciekawsze fotografie zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników – do końca lutego 2024r. na stronie internetowej i tablicy informacyjnej biblioteki.

KSIĄŻKA DLA BIBLIOTEKI – zbiórka darów od społeczności szkolnej

Robisz przedświąteczne porządki? Nie wiesz co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Nie wyrzucaj! Daj im drugie życie 🙂

Dary książkowe zbieramy przez cały rok szkolny, na bieżąco zasilają księgozbiór, akcję bookcrossingową  oraz zewnętrzne zbiórki charytatywne. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji, pamiętajmy że zmiana zaczyna się w najbliższym otoczeniu.

Do zobaczenia w bibliotece!