Jesteś ciekawy świata? Fascynują Cię Stany Zjednoczone? Teraz masz szansę tam pojechać! 

TZN wraz z biurem podróży Abraksas, organizują pierwszy wyjazd naszych uczniów do USA!
Planowana data wyjazdu: przełom kwiecień/maj
O dacie spotkania organizacyjnego dla zapisanych uczniów oraz rodziców poinformujemy w najbliższych dniach (orientacyjna data: koniec stycznia). Liczba ewentualnych uczestników jest ograniczona.
Zapisów można dokonać w sali 113B u Pana Arkadiusza Porębskiego.
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować na adres mailowy aporebski@tzndg.eu
Plan wyjazdu obejmuje:
DZIEŃ I:  
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot z Polski. Przylot do Nowego Jorku, transfer z lotniska do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ II: 
Śniadanie. Rano zaczynamy zwiedzanie Nowego Jorku. W programie: World Trade Center, rejs statkiem na Liberty Island, gdzie znajduje się najsłynniejszy nowojorski obiekt, Statua Wolności. Powrotny rejs na Manhattan. W czasie pieszego spaceru obejrzymy najsłynniejsze budowle i obiekty Dolnego Manhattanu. W programie: początek ulicy Broadway, czyli miejsce narodzin Nowego Jorku, najstarszy miejski park Bowling Green, posąg byka – symbol potęgi Nowojorskiej Giełdy. Budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera, firma Standard Oil. Budynki dawnych wielkich armatorów w tym właścicieli Titanica. Kościół św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu bliźniacze wieże. Wall Street przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej, Woolworth Building, zbudowany w 1913 roku w stylu gotyckim budynek o wysokości 241m przez 17 lat był największym budynkiem świata. Stara przystań South Street Sea Port, z której rozciąga się wspaniały widok na Brooklyn Bridge. Przejazd przez Chińską Dzielnicę i postój przy budynku ONZ. Obiadokolacja. Nocleg. 
DZIEŃ III: 
Śniadanie. Dzień drugi w Nowego Jorku: Wizyta w Metropolitan Opera, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Historii Sztuki, spacer po Central Park. Ponadto odwiedzimy budowaną nadal, od ponad 120 lat katedrę św Jana -jeden z największych kościołów na świecie w stylu neogotyckim. Następnie zobaczymy jeden z najstarszych uniwersytetów -Uniwersytet Columbia oraz wybudowany na podobieństwo XIII-wiecznych gotyckich katedr kościół Riverside, z którego wieża jest najwyższą wieżą kościelną w Ameryce Północnej. Obiadokolacja. Nocleg. 
DZIEŃ IV: 
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Nowego Jorku: Empire State Bulding, Rockefeller Center, Katedra św. Patryka, 5 aleja, czas na wspólne zakupy. Obiadokolacja. Przejazd w okolice Filadelfii na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ V: 
Śniadanie. Następnie przejazd do Filadelfii. Zwiedzanie Filadelfii zaczniemy od historycznej dzielnicy ściśle związanej z narodzinami Stanów Zjednoczonych, zobaczymy słynne budynki jak między innymi Independence Hali, gdzie podpisano Deklaracje Niepodległości. Zobaczymy także jeden z symboli tamtych lat, Dzwon Wolności. Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej to kolejny punkt programu, zwiedzanie świątyni i terenów Amerykańskiej Częstochowy. Wizyta na przyległym cmentarzu, na którym w alei zasłużonych spoczywają żołnierze I i II Wojny Światowej a także słynny malarz, autor „Golgoty” Jan Styka. Jest tu także popiersie gen. Andersa. Zobaczymy też pierwszą kaplicę przerobioną ze stodoły, gdzie odbyły się pierwsze nabożeństwa. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.
DZIEŃ VI:
Śniadanie. Atlantic City- spacer bulwarem nadmorskim – pierwszą wybudowaną w USA nadmorska promenadą. Obecnie poza częścią wypoczynkową słynie z licznych kasyn. Na końcu bulwaru stoi latarnia morska Absecon, z której rozciąga się malowniczy widok na cały bulwar oraz ocean. Natomiast nad samym oceanem jest Boardwalk Hall Auditorium słynącym z największych organów na świecie, mierzonych ilością rur (oficjalnie 33,112 ale dokładna liczba nie jest znana). Obiadokolacja. Nocleg. 
DZIEŃ VII: 
Śniadanie. Zwiedzanie Waszyngtonu: udamy się pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi Pomnik Tadeusza Kościuszki. Kolejnym punktem na trasie jest Kościół Prezydencki a następnie Kapitol. Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki. W dalszej części programu wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się najnowszy pomnik jakim jest Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej. Obiadokolacja. Nocleg w Waszyngtonie.
DZIEŃ VIII:
Śniadanie. Przejazd nad wodospad Niagara. Po drodze postój nad jeziorem Erie. Odwiedzamy Gettysburg jedno z najważniejszych miejsc, gdzie w czasie wojny secesyjnej odbyła się decydująca bitwa pomiędzy północą a południem. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ IX: 
Śniadanie. Pobyt nad wodospadem Niagara. Cały spacer z dojściem do przeciwnego brzegu wodospadu kanadyjskiego zajmuje do dwóch godzin. Wokół wodospadu jest wiele atrakcji dla turystów oprócz samego widoku na wodospad. Najciekawsza z nich to rejs małym stateczkiem, który podpływa prawie pod same kaskady. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ X: 
Śniadanie. Przejazd do Nowego Jorku. Ostatnie wspólne zakupy. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ XI: 
Śniadanie. W zależności od godzin wylotu zwiedzanie miasta. Przejazd do lotnisko. Wylot z Nowego Jorku.
DZIEŃ XII: 
Przylot do polski. 

W cenie:
Przelot samolotem (bagaż podręczny, bagaż rejestrowany)
10 noclegów w pokojach 4-osobowych ( 2 podwójne łóżka)
10 śniadań
10 obiadokolacji
Transfer na miejscu
Opieka pilota/przewodnika
Ubezpieczenie KL i NNW
CENA: 5 400,00 PLN plus 1.000 USD/os w pokojach 4-osobowych ( 2 podwójne łóżka)
CENA: 6 900,00 PLN plus 1.000 USD/os w pokojach 2-osobowych 
Na bilety wstępu oraz realizację programu należy ze sobą zabrać 250 USD/os.