Projekt „Wykuj sobie drogę do biznesu! II” dobiegł końca!! 🙂 Organizatorami byli: Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z wyboru” wraz z Miastem Dąbrowa Górnicza.
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Złożony z 3 etapów – został zamknięty w poniedziałek (14.06)  w Fabryce Pełnej Życia.

1.

Klasy 2ia oraz 2b4 – 11.05.2021 r. wzięły udział w zdalnej, praktycznej lekcji przedsiębiorczości, którą poprowadził Pan Mateusz Maik.
Jest to bardzo barwna postać na rynku ponieważ,jest to trener biznesu, mentor, przedsiębiorca. Pracuje w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Kreuje nowe rozwiązania wspomagające kadrę managerską oraz opracowuje nowe programy wsparcia dla Startupów w Polsce. Podczas swojej działalności pomógł rozwinąć́ się ponad 520 firmom. Przygotowuje najlepsze projekty do spotkań́ z inwestorami prywatnymi oraz funduszami inwestycyjnymi. W 2015 roku kiedy pełnił funkcję Partnera Zarządzającego AIP Śląsk jego region otrzymał nagrodę przyznawaną przez Studenckie Forum BCC Śląsk w kategorii Organizacja Promująca Przedsiębiorczość natomiast w 2016 Innowatora w kategorii Innowacyjna organizacja przyznawaną przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jako przedsiębiorca tworzy kreatywne studio graficzne momstudio specjalizujące się w tworzeniu identyfikacji wizualnych polskich oraz zagranicznych marek. Studiu zależy aby każda marka miała spójną, profesjonalną identyfikację wizualną, która nada jej odpowiedni charakter oraz wyróżni ją z pośród konkurencji.

2.

Szkolenie dla nauczyciela „pilotującego” projekt. Pani mgr Sylwia Tatara dnia 27.05.2021 r. wzięła udział w stacjonarnym szkoleniu dla nauczycieli na temat ciekawego przeprowadzenia zajęć o tematyce ekonomicznej.

3.

Uczniowie klasy 2b4 (Duran, Francikowski, Sroka) reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Firm, który zwieńczył projekt, a który odbył się w Fabryce Pełnej Życia dnia 14.06.2021.