Dnia 01 września 2018 uczniowie klas III z Technicznych Zakładów Naukowych wyjechali na miesięczną praktykę zawodową do Irlandii (Mallow). Grupa liczy – 13 elektroników, 3 elektryków i 1 mechanik.
Wylot wczesnym rankiem z lotniska w Balicach skutkował przybyciem w ciągu dnia do Dublina – skąd był zapewniony transport do Mallow.
Na miejscu czekali już pracownicy organizacji przyjmującej – biura Your International Training – wraz z rodzinami goszczącymi naszą młodzież. Sobota była dniem zaklimatyzowania się i poznania z rodzinami oraz czasem na odpoczynek.
W niedzielę uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na spotkanie organizacyjne do tutejszego biura. Młodzież została poinformowana o zasadach jakie obowiązują podczas pobytu zarówno w rodzinach jak i w miejscach praktyk. Potem – przyszedł czas na spacer po Mallow i przedstawienie miasteczka, w którym uczniowie będą mieszkać przez kolejny miesiąc.
Od poniedziałku cała grupa uczestniczyła w zajęciach języka angielskiego, które trwały przez pierwszy tydzień.
Kilkoro uczniów w czwartek i piątek zostało przedstawionych swoim pracodawcom, u których będą odbywali praktyki. W spotkaniach tych wzięły udział również nauczycielki, które sprawują opiekę nad młodzieżą.
Sobota była dniem odpoczynku i czasu spędzonego z rodzinami, a w niedzielę zorganizowana została wycieczka.
Głównym jej punktem były forty obronne w Kinsale. Grupa udała się również na dużą, piaszczystą plażę oraz na klify Old Head. Ostatnim przystankiem był przyjazd do Cork i czas wolny.
Zaczął się drugi tydzień praktyk. Od poniedziałku wszyscy uczniowie rozpoczęli praktyki zawodowe.