Połowa pobytu w Irlandii za nami. Kolejny tydzień upłynął na uczestnictwie w praktykach, a weekend już tradycyjnie obfitował w wycieczki zorganizowane przez agencję Your International Training w Sligo.

W sobotę odwiedziliśmy kilka pięknych miejsc, gdzie klifowe krajobrazy zapierają dech w piersiach – Mullaghmore i Slieve Leagus. Następnie zatrzymaliśmy się w mieście Killybegs, które znajduje się na wybrzeżu hrabstwa Donegal, na północy zatoki o tej samej nazwie. W porcie rybackim przebywa ponad 60 kutrów w każdej chwili. Miasto jest znane z powodu ryb na całej wyspie. Kolejnym punktem wycieczki było właśnie miasteczko Donegal.

Niedzielna wycieczka rozpoczęła się dość rekreacyjnie – zwiedzanie Yeats Grave oraz Park Castle, po czym udaliśmy się na ostatni punkt programu tego dnia – OX Mountains. Mamy nadzieję,iż kilkukilometrowa wyprawa, która prowadziła przez lasy i wrzosowiska zapisze się w pamięci nie tylko wysiłkiem, jaki trzeba było włożyć w tą trasę, ale również pięknymi widokami gór i jezior.

Rozpoczął się trzeci tydzień ! Niebawem kolejna porcja informacji !
Pozdrawiamy !

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”40″ gal_title=”Relacja z Irlandii cz.3″]