W dniach 01.06.- 04.06.2022 odbyło się ostatnie spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+ ” Drukarki 3D , technologia przyszłości” w miejscowości Bersenbrück (Niemcy), w którym Fundacja Technicznych Zakładów Naukowych wraz z uczniami i nauczycielami TZN biorą udział od 2019 roku.
Na ostatnim spotkaniu podsumowano 3 lata współpracy ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Hiszpanii, Grecji i Rumunii oraz przedstawiono produkty projektu m.in moduł edukacyjny w zakresie druku 3D dla uczniów oraz konspekt z nabytymi umiejetnościami przez uczniów na spotkaniach w Polsce i w Hiszpanii. Dodatkowo zaprezentowano zakupione przez partnerów drukarki 3D i ich możliwości.
Niemiecka szkoła techniczna jako koordynator i organizator ostatniego spotkania zorganizowała dla uczestników projektu spotkanie z architektami pierwszego domu mieszkalnego w Niemczech, który powstał prawie w całości dzięki drukowi 3D ( 3D- Druck-Haus) oraz konferencję z udziałem prasy dokumentującą działania projektowe.
Mamy nadzieję, że założenia projektu będą miały kontynuację na zajęciach z informatyki i nie tylko oraz spotkamy się przy realizacji kolejnych pomysłów dotyczących nowoczesnych technologii🙂