TECHNIK AUTOMATYK

Kwalifikacje:

  • Montaż, uruchamianie i obsługiwanie układów automatyki przemysłowej
  • Eksploatacja układów automatyki przemysłowej

Opis dodatkowy:

Synonimem słowa sukces stała się praca, która pozwala łączyć rozwój osobisty i pasję z gromadzeniem dóbr materialnych. Szukasz kierunku, który pozwoli Ci zrealizować sen o sukcesie zawodowym? Zacznij się kształcić się jako automatyk a marzenia staną się rzeczywistością.

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, jeśli pasjonuje Cię automatyka i  elektronika, jeśli świata nie widzisz poza robotami, chcesz zdobyć nowoczesny zawód, dający wiele możliwości zatrudnienia, to kierunek technik automatyk jest stworzony dla Ciebie. Jeśli masz zmysł techniczny i konstruktorski, umiejętności abstrakcyjnego myślenia, zdolności w zakresie nauk ścisłych,
i dobrą pamięć jesteś idealnym kandydatem do pracy w tym zawodzie

Automatyk to kierunek, który wpisuje się w projekt Kierunków zamawianych i Program Wspierania Kompetencji, realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierunek, którego absolwenci są poszukiwanymi pracownikami, będącymi celem headhunterów.  Dlatego aktywnie i świadomie wybierz szkołę średnią i zawód który da Ci szerokie perspektywy rozwoju.

Technik automatyk to zdecydowanie należy do przyszłościowych zawodów.  Automatycy mogą znaleźć zatrudnienie praktycznie każdej firmie regionu, która stawia na nowoczesne rozwiązania technologiczne, gdyż trudno sobie wyobrazić konkurencyjny zakład, który nie posiada zautomatyzowanych linii produkcyjnych wyposażonych np. w roboty spawalnicze . Miejscem pracy automatyka są także  biura technologiczne i konstrukcyjne, laboratoria dużych zakładów przemysłowych, hale produkcyjne, ośrodki badawczo-rozwojowe, instytuty naukowe oraz szkoły wyższe. Jego podstawowe narzędzie pracy to komputer ze specjalistycznymi programami komputerowymi, dzięki któremu opracowuje nowe konstrukcje i realizuje pomysły.

Uzyskanie tytułu technika automatyka stanowi solidną podbudowę do rozpoczęcia studiów na politechnikach na wielu kierunkach, do których m.in. należą: automatyka, automatyka i robotyka, elektronika, elektryka, mechatronika, informatyka. Zaletą zawodu automatyka jest możliwość pięcia się po szczeblach kariery zawodowej. Wymagana jest w tym celu stała aktualizacja wiedzy z zakresu nowinek technologicznych, gdyż postęp wciąż idzie do przodu.