Rekrutacja na studia na rok akad. 2021/2022 jest niewiadomą zarówno dla uczelni, jak i maturzystów, którym nie jest łatwo przygotować się do egzaminów i trudno też podjąć bazującą na faktach decyzję – co, dlaczego i gdzie warto studiować?

Dlatego zapraszam do udziału w XXXV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2021, który w tym roku odbędzie się wyłącznie online, w trzy kolejne weekendy marca – co ułatwi maturzystom zapoznanie się z ofertą szkół wyższych.

W szczególności zapraszam do wzięcia udziało tegorocznych maturzystów, ale uczniowie pozostałych klas również mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

http://salon.perspektywy.pl/2021/

Na każdej odsłonie Salonu prezentowana będzie oferta wszystkich uczestniczących uczelni, ale też szerzej promowane będą na scenie głównej poszczególne grupy kierunków studiów. Będą to:

6 marca – kierunki społeczne, ekonomiczne i humanistyczne,

13 marca – kierunki techniczne, ścisłe i rolnicze,

20 marca – kierunki medyczne, sportowe i przyrodnicze.

W formule każdego wydarzenia są m.in. wykłady i spotkania inspiracyjne przydatne do wyboru studiów (z naciskiem na formułę live), webinaria maturalne przygotowane przez okręgowe komisje egzaminacyjne, Strefa Konsultacji na stoiskach uczelni, gdzie maturzyści kontaktować się będą ze studentami i absolwentami na temat interesujących ich kierunków studiów. omawianych w dniu wydarzenia. Spodziewamy się pytań dotyczących nie tylko rekrutacji, ale także studiów w systemie hybrydowym i online, programu specyficznego dla kierunku w danej uczelni, współpracy z partnerami zewnętrznymi, perspektywach pracy.

Salon wiosenny 2021 online odbywać się będzie w soboty w godz. 10.00-15.00, aby maturzyści nie musieli rezygnować z zajęć szkolnych, a także, by mogły wziąć w nich udział ich rodziny. Spotkania służyć będą nie tylko przekazaniu informacji o ofertach uczelni, ale będą przede wszystkim inspiracją dla tysięcy młodych osób planujących studia i karierę zawodową.

Sylwia Tatara
ps. zostanie również to zamieszczone na PADLECIE DORADZTWA ZAWODOWEGO.