W dniach 28.11 – 02.12.2016 w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej odbyło  się  4. spotkanie projektowe  w  ramach  PROJEKTU ERASMUS + , akcja KA2 przewidzianego na lata 2015-2017 :

“Electromagnetic pollution by installations for electricity production, transmission lines, substations, transport intra and inter cities and appliances” :

„Zanieczyszczenia elektromagnetyczne wywoływane przez instalacje do produkcji energii elektrycznej, linie przesyłowe, podstacje, transport miejski i międzymiastowy oraz urządzenia.”

Na spotkanie w Polsce przyjechali poza nauczycielami z krajów partnerskich (Niemcy, Rumunia, Grecja, Hiszpania) również uczniowie z instruktorami, którzy przez 5 dni brali  udział wraz z naszymi uczniami w zajęciach dot. zagrożenia elektrosmogiem. Łącznie 40 osób. Zajęcia  polegały na przedstawieniu prezentacji na wybrane tematy, wykładach, wykonywaniu doświadczeń oraz rozwiązywaniu zadań a także na zapoznaniu się z programem komputerowym Moodle, na którym będą pracować na kolejnym spotkaniu w Niemczech, w marcu 2017. Po zajęciach merytorycznych uczestnicy projektu mogli poznać bliżej nasz region, odwiedzili muzea miejskie w Katowicach i Krakowie oraz spotkali prawdziwą zimę i kulturę góralska w Zakopanem.

Odpowiedzialna za upowszechnianie projektu – Marta Toboła, TZN

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”Podsumowanie 4. spotkania projektowego”]