Solidarni z Ukrainą! Солідарність з Україною!

  • 24 lutego 2022 roku to mroczna karta w historii świata. Od tego dnia szkolna brać Technicznych Zakładów Naukowych zwrócona jest w stronę cierpiącego Narodu Ukraińskiego z powodu brutalnej, militarnej rosyjskiej agresji.
  • 24 lutego 2022 roku Europie został zabrany pokój.
  • 24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała kraj, który niczym jej nie zagrażał i to Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za śmierć ludzi i zniszczenia, które będą skutkami tego konfliktu zbrojnego

Ukraino! jesteśmy sercem z Tobą.

Historia naszego kraju zna okrutne. Doświadczyliśmy agresji i wojen. Tym bardziej rozumiemy obecną sytuację, tym bardziej wiemy, jak jest ona poważna.

Potępiamy z całą stanowczością agresję rosyjskiego reżimu i protestujemy wobec nieuzasadnionych jego zbrojnych działań i planów.

Jesteśmy pełni podziwu dla walczących Ukraińców, w szczególności dla odważnej postawy Pana Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Z nadzieją oczekujemy, że Ukraina i świat obroni cywilizację przed zapędami imperialistów, gotowych dla zaspokojenia własnych żądzy, kosztem zdrowia i życia narodów – niszczyć ich niepodległość.

Solidarni z Ukrainą.

~Uczniowie, nauczyciele i pracownicy TZN